Náš príbeh

4320
Vystúpení
17
Krajín ktoré sme navštívili
5
Členov v tíme
1500000
Fanúšíkov

Skupina Drišľak prvýkrát použila oficiálny názov 4.11.1988 v zoskupení ozembuch – Viliam Kalman, harmonika a sólo spev – Milan Bača, hovorené slovo Jozef Prosak. V krátkom čase sa obdobie jedného roka pridávajú husle – Juraj Tiňo, spev a gitara – Ján Feničin a Pavol Antuš. Kúpou kontrabasu do skupiny, na inzerát prichádza Peter Treciak. V roku 1992 odchodom Jozefa Prosaka, prichádza zabávač a sólo spevák Jano Jakubčin. Skupina sa stabilizuje v zložení: sólo spev – Ján Jakubčin, basa – Peter Treciak, harmonika – Milan Bača, ozembuch – Viliam Kalman, gitara – Pavol Antuš.

Príchodom huslistu Ľubomíra Galisa sa zvyšuje muzikálna úroveň skupiny, po odchode harmonikára Milana Baču funguje skupina v tomto zložení dlhší čas. Východniarskej skupine sa darí etablovať aj vo vlastnej úspešnej televíznej relácii Drišľakoviny, vysielanej vo verejno-právnej televízií v rokoch 2001- 2010. V tomto čase odchádza Peter Treciak a nahrádza ho mladý Ján Pankuch.

Po chorobe a tragickej smrti Ľubomíra Galisa prechádza Ján Pankuch z basgitary na sólo husle a basgitaristom sa stáva Jozef Mašlej, ktorého postupne doplnili gitarista Martin Blaško, huslista Jozef Merga a bubeník Lukáš Pastirčak. V tomto zložení hrá skupina až do súčastnosti.

Diskografia